سخنان أعلى حضرت استاندار مدينه منور

أعلى حضرت فيصل بن سلمان استاندار مدينه منوره اذعان داشت كه انتخاب مدينه منوره بعنوان پايتخت فرهنگ اسلامى در سال 1434 هجرى 2013 ميلادى تاكيدى است بر منزلت اسلامى مدينه منوره، زيرا كه آن هجرتگاه پيامبر گرامى اسلام صلى الله عليه وسلم مى باشد.  پیام نور و هدايت وحق كه پرچم دار آن نبی اکرم صلی الله علیه وعلی آله وصحبه وسلم بود از این مکان سرچشمه گرفت و قلب ها را بر محبت و اطاعت از الله و پيروى از اوامر و پرهيز از نواهيش جمع نمود. و از مدينه ی منوره والاترين فرهنگ وتمدن بشری وزيبا ترين معانی عدالت و مساوات ظاهر گرديد. همچنين ايشان به خصوصيات تاريخى وفرهنگى و اجتماعى و اقتصادى مدينه كه سبب انتخاب آن بعنوان پايتخت فرهنگی جهان اسلام و نماد وحدت ويكپارچگى مسلمين شده است ، اشاره كرد؛ چرا كه مسلمانان از سراسر جهان بقصد زيارت مسجد النبی و نماز در آن و مشرف شدن به سلام بر پيامبراکرم صلی الله علیه وعلی آله وصحبه وسلم به مدينه ی منوره مى آيند.

  ايشان همچنین بمناسبت انتخابشان به سمت استاندار مدینه ی منوره ، از خادم حرمین شریفین ملک عبدالله پادشاه عربستان سعودی ، تشکر وقدردانی ویژه نمود و از الله متعال خواست تا ایشان را در راه  برآورده ساختن انتظارات وخواسته های  مقامات فوق  و شهروندان و زایرین مدینه ی منوره توفیق دهد و یاری نماید. ایشان تاکید کردند که از هیچ گونه سعیی در جهت پیگیری تلاشهای ملک عبدالله وجانشین ایشان برای پیشرفت استان مدینه ی منوره وشهر های این استان دریغ نخواهند کرد. همچنین ایشان با اشاره به موفقیت ها وپیشرفتهای دست یافته در سال های فرمانداران پیشین مدینه بر ادامه تلاش ها در راستای پیشرفت شهر و ساکنین مدینه منوره تاکید نمود.

  ایشان از خیزش فرهنگی فراگیری که در تمامی زمینه ها و شاخص های توسعه وپیشرفت در مدینه دیده می شود تقدیر نمود و آن را همسو با آرزوهای صاحبان امر خواند و گسترش این عرصه ی فرهنگی را همراه با بالارفتن وپیشرفت امکاناتی دانست که شهروندان و زائرین ازآن بهره مند می شوند. ایشان همچنین الله متعال را برای نعمت امنیت، ثبات و وحدت کلمه در زیر پرچم توحید وگرامی داشتن این حکومت در راه حمل مسئولیت مراقبت و نگهداری از دو حرم مقدس و بازسازی آنها، ستایش نمود. وافزود عربستان سعودی در طول تاریخ خود، تمام قدرت خویش را برای حفظ این افتخار بزرگ با توجه مداوم و مستمر به آن انجام داده است ، تا آنجا که به درجه ای از توسعه وبیشرفت رسیده است که راحتی وآرامش کامل را برای زائران و بازدید کنندگان فراهم آورده است.

 ايشان مناسبت انتخاب مدینه ی منوره به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی در سال 1434 هجری 2013 میلادی را ،جامه ی عمل پوشاندن به یک جشن فرهنگی بزرگ اسلامی تحت حمایت شاهزاده سلمان بن عبد العزیز، ولیعهد، معاون نخست وزیر و وزیر جنگ، -الله او را محافظت کند- به حساب آورد ، با تاکید بر این که برنامه های این مناسبت نشان دهنده ی مفهوم وحدت فرهنگ اسلامی و تقویت ارزش های مدارا، اعتدال و دوری  از هرگونه افراط گرایی و تروریسم می باشد ، وترکیبی از اصالت وفرهنگی است که سعی دارد تا با بررسی جزئياتتاریخ مدینه ی منوره ، آنچه را در جابجایی تمدنها وفرهنگهای مختلف بر این شهر گذشته بیان دارد وگوشه های از میراث فرهنگی درخشانش را یادآوری نماید.

 استاندار مدینه  اظهار داشت که مراحل اولیه برای معرفی این مناسبت در شکل و قالبی مناسب که شایسته ی مدینه باشد از طریق تشکیل کمیته های اجرایی فعالیتها و برنامه ریزی های منظم که موفقیت این فعالیتها را تضمین کند وبا مشارکت همه ی دست اندرکاران عمومی و خصوصی، که مسوولیت اجرای برنامه های ویژه این مناسبت را برعهده دارند، انجام خواهد شد.

همچنین ایشان به نام خودش و به نمایندگی از مردم مدینه از تلاش های صادقانه و دائمی پادشاه عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود و ولیعهد ایشان که وزیر جنگ نیز می باشد ؛ درمسائل عربی و اسلامی وتقدیم هر آنچه که پیشرفت، وامکان موفقیت این مناسبت را  فراهم کند  تا این رویداد بزرگ منعکس کننده وضعیت فرهنگی ومذهبی و علمی شهر مدینه باشد ، صمیمانه تشکر و قدردانی نمود.